Mŕtve dieťa a zápis do matriky | Medicínske právo
              

Otázka


Mŕtve dieťa a zápis do matriky

 | 23.5.2010 | komentárov: 0

Otázka:

V prípade že sa narodí mŕtve dieťa čo sa ma zapísať do matriky?? Jeho narodenie alebo smrť??



Odpoveď:

V prípade narodenia mŕtveho dieťaťa sa do matriky v zmysle zákona č. 154/1994 Z.z. o matrikách zapisuje mŕtve dieťa len do knihy narodených. V zmysle § 27 vyhlášky MV SR č. 302/1994 sa do kolónky pre meno namiesto mena vyznačí údaj že sa jedná o narodenie mŕtveho dieťaťa.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --