Kožné prejavy po antibiotikách | Medicínske právo
              

Otázka


Kožné prejavy po antibiotikách

 | 23.5.2010 | komentárov: 0

Otázka:

Po vybratí dvoch dávok antibiotík mám už vyše mesiaca na tele kožné prejavy. Je možné žiadať náhradu škody a ak áno tak od koho?



Odpoveď:

Je možné požadovať náhradu ujmy na zdraví a to voči tomu, kto ujmu spôsobil. Táto skutočnosť vyplýva z § 421a od. 1, Občianskeho zákonníka: „Každý zodpovedá za škodu spôsobenú okolnosťami, ktoré majú pôvod v povahe prístroja alebo inej veci ( v tomto prípade lieky), ktoré sa pri plnení záväzku použili. Tejto zodpovednosti sa nemôže zbaviť.“
V tomto prípade je však potrebné dokázať že sa nejedná len o obyčajné vedľajšie účinky s ktorými je možnosť sa oboznámiť v príbalovom letáku konkrétneho lieku, ale že sa jedná o nežiaduce účinky, ktoré sú dôsledkom nedostatočnej lekárskej starostlivosti zo strany lekára. Pacient má rovnako právo obrátiť sa na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou s písomnou žiadosťou o preskúmanie toho, či poskytovateľ nezanedbal svoju povinnosť postupovať lege artis.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --