Zhoršenie zraku a zodpovednosť očného lekára | Medicínske právo
              

Otázka


Zhoršenie zraku a zodpovednosť očného lekára

 | 8.4.2010 | komentárov: 4

Otázka:

Na vyšetrení u očného mi lekárka oznámila, že sa mi za posledné 2 roky zhoršil zrak aj v dôsledku nesprávneho vyšetrenia očí predchádzajúcim lekárom a na to nadväzujúcim nesprávnym určením potrebných okuliarov. Môžem  sa  nejako brániť voči tomu lekárovi?Odpoveď:

Ak by bolo podozrenie na zanedbanie zdravotnej starostlivosti očného lekára myslím si, že by bolo vhodné  podať podnet na príslušnú pobočku úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou v príslušnom regióne. Ten prešetrí či došlo/nedošlo ku zanedbaniu zdravotnej starostlivosti zo strany očného lekára. Ak by došlo k jej zanedbaniu - mali by ste preukázanú jednu časť zodpovednostnej konštrukcie (porušenie právnej povinnosti). V takom prípade by bolo dôvodné podať žalobu na náhradu škody na zdraví.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


MEDIUS

(1.6.2010)
Odpoveď nájdete v sekcii poradňa.

Miroslava Lopsovska

(31.5.2010)
bola som 1 krat u ocneho lekara a som u neho zaevydovana ala nechcem ku nemu chodit a chcem sa spytat ci sa po urcitej dobe zrusi moja karta?

MEDIUS

(18.5.2010)
Na Vašu otázku žiaľ nedokážeme odpovedať, kedže má výsostne medicínsku a nie právnu povahu. Skúste sa obrátiť na lekára - špecialistu z príslušného odboru.

Peter

(17.5.2010)
Dobrý deň. Mám cukrovku I.typu od roku 2000 čiže 10 rokov, môj vek je 27 rokov, chcem sa spýtať, ako to je s vplyvom cukrovky na zrak v skutočnosti. Chodím na kontroly každý rok, no niekedy mám z rôznych článkov pocit, že skôr či neskôr sa problémom neubránim, snažím sa s cukrovkou bojovať tak aby mi čo najmenej komplikovala život, snažim sa ju držať na uzde, inzulín beriem 4 krát za deň ale prosím odpovedzte, dá sa ubrániť aj problémom s očami, súvisiace od cukrovky??? Ďakujem za odpoveď!