Jazva po materskom znamienku | Medicínske právo
              

Otázka


Jazva po materskom znamienku

 | 29.3.2010 | komentárov: 0

Otázka:

Minulý mesiac mi na odporúčanie dermatológa vyberali materské znamienko v oblasti tváre. Jazva, ktorá mi po zákroku ostala však aj podľa názoru viacerých lekárov s ktorými som sa o tom radila, je neprimerane veľká. Aké právne možnosti mám voči lekárovi, resp. nemocnici v ktorej mi zákrok urobili?



Odpoveď:

Ak máte podozrenie na zanedbanie zdravotnej starostlivosti môžete podať podnet na príslušnú pobočku úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou vo vašom regióne, ktorý prešetrí či vo vašom prípade nedošlo ku zanedbaniu zdravotnej starostlivosti zo strany ošetrujúceho lekára podľa § 4 ods. 3 zak .č 576/2004 Z.z. v platnom znení. Za určitých okolností , pri zanedbaní zdravotnej starostlivosti zo strany lekára, by ste mohli mať nárok na náhradu za sťaženie spoločenského uplatnenia podľa zákona 437/2004, avšak k tomu sa neviem vyjadriť nakoľko nepoznám váš konkrétny prípad.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --