zavadzanie pacienta veduce k smrti | Medicínske právo
              

Otázka


zavadzanie pacienta veduce k smrti

 | 2.3.2018 | komentárov: 1

Otázka:

Dobry den prajem. Moj otec 7 rokov navstevoval kardiologa, ktory ho neustale utvrdzoval v tom, ze ma zdrave srdce a je v poriadku. Pred tyzdnom ocino skonal na reinfarkt lavej komory, mal len 53 rokov. Cely zivot bol silny fajciar a mal uplne upchate srdcove cievy. V roku 2011 bol hospitalizovany v nemocnici kde mu diagnozu stanovili naprosto spravne. Tuto diagnozu jeho kardiolog vyvratil a drzal otca a celu nasu rodinu vo falosnej viere, ze je ocino zdravy. Usudzujem, ze konanie tohoto kardiologa nie je v sulade so zakladnymi moralnymi hodnotami ludskej spolocnosti, co mame s takymto pseudo doktorom robit? Prosim o odpoved StrycekOdpoveď:

Dobrý deň,

ďakujeme za otázku. 

Vo Vašom prípade máte viacero možností:

1. podanie podnetu na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) na vykonanie dohľadu u daného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, pričom ÚDZS preskúmava, či zdraotná starostlivosť bola/nebola poskytnutá správne (lege artis - v súlade so zákonom).

2. podanie civilnej žalohy o náhradu nemajetkovej ujmy v peniazoch voči poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti, u ktorého daný kardiológ pracuje (ambulancia, nemocnica...), pričom odporúčame sa jej vypracovaním obrátiť na právnika, ktorý sa touto problematikou zaoberá.

 3. podanie trestného oznámenia na konkrétnu osobu (kardiológa).

V každom prípade odporúčame čo najskôr požiadať daného poskytovateľa o nahliadnutie do zdravotnej dokumentácie Vášho otca (ako dieťa na to máte nárok) a vyhotoviť si z tejto dokumentácie fotokópie.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


Elvis whyte

(11.5.2018)
Chcete predať svoje obličky? alebo hľadáte príležitosť predať svoje obličky za peniaze kvôli finančnej poruche a neviete, čo máte robiť, potom nás kontaktujte a my Vám ponúkneme dobrú sumu pre Vaše obličky. Moje meno je (doktor Elvis Whyte) som frenológ v našej nemocnici, ktorá sa špecializuje na chirurgiu obličky a tiež sa zaoberáme nákupom a transplantáciou obličiek so živým zodpovedajúcim darcom. Kontaktný e-mail: doctorelviswhyte@gmail.com