Záznam z priebehu operácie | Medicínske právo
              

Otázka


Záznam z priebehu operácie

 | 15.2.2018

Otázka:

Dobry den, chcela by som poprosit o radu. Mam ako pacient narok vyziadat si z nemocnice zaznam z operacie (operacna sprava)? Dozvedela som sa, ze jedna vec je prepustacia sprava pre pacienta a druha zaznam z operacie, ktory je ulozeny v nemocnici. Mam podozrenie, ze sa pocas operacie nieco stalo, co mi bolo zamlcane, pretoze moja rekonvalescencia vobec nie je standardna. V prepustacej sprave je uvedene operacia bez komplikacii, ja sa trapim uz mesiace s nasledkami. Ako mozem postupovat, aby som sa dostala ku kopii operacneho zaznamu? Mozem si ho jendoducho prist do nemocnice vyziadat a na pockanie trvat na vydani kopii? Na co sa mozem odvolat? Dakujem vopred za odpoved!Odpoveď:

Dobrý deň,

ďakujeme za otázku. Operačný záznam je súčasťou zdravotnej dokumentácie, ktorej vedenie je upravené § 25 zákona č. 576/2004 o zdravotnej starostlivosti a Odborným usmernením Ministerstva Zdravotníctva SR o vedení zdravotnej dokumentácie.

Keďže ste pacient, máte podľa § 25 ods. 1 zákona č. 576/2004 právo na prístup k zdravotnej dokumentácií v celom rozsahu. Ste teda oprávnená požiadať nemocnicu o sprístupnenie zdravotnej dokumentácie formou nahliadnutia do tejto dokumentácie a v prípade, že táto vaša žiadosť bude neprávom odmietnutá, máte právo domáhať sa rozhodnutia súdu.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook