Ordinačné hodiny u lekára | Medicínske právo
              

Otázka


Ordinačné hodiny u lekára

 | 28.3.2010 | komentárov: 2

Otázka:

Lekár ma odmietol vyšetriť napriek tomu, že som prišiel 15 min. pred skončením ordinačných hodín. Ako by som mal postupovať?Odpoveď:

Predpokladám že sa jednalo o ambulantné ošetrenie u privátneho lekára, ktorému súhlas na prevádzkovanie praxe poskytuje VUC v rámci preneseného výkonu štátnej správy a ktorý rovnako tak kontroluje dodržiavanie ordinačných hodín, ktoré tomuto lekárovi sám určil. V prípade nedodržania ordinačných hodín je teda VUC príslušný na sankcionovanie lekára ktorý ich nedodržuje, ak sa mu to samozrejme preukáže. V prípade ak sa rozhodnete podať na uvedeného lekára sťažnosť na VUC, uveďte prípadne aj inú osobu ktorá bola prítomná pri odmietnutí lekára poskytnúť Vám vyšetrenie (ak samozrejme poznáte jej totožnosť) .


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


Katarina

(13.6.2016)
U nas je tiez bezna prax, ze kozna konci pred obedom aj napriek ordinacnym hodinam do 14:00...ak sa chce clovek objednat, caka min. 2 mesiace na termin...chyba im konkurencia...

GABRIELA GAŽOVÁ

(23.7.2015)
LEKARKA MÁ VYPíSANÉ ORDINAČNÉ HODINY OD 7,00 - 14,30 HOD.
PRIšLA SOM NA VYšETRENIE O 11,30 HOD. UŽ TAM NEBOLA ANI LEKÁRKA ,ANI SESTRA.
PRED ĎALŠIM VYŠETRENÍM SOM SA TELEFONICKY INFORMOVALA DO KOLKEJ MAJÚ ORDINAČNÉ HODINY, NO ODPOVEĎ SOM SA NEDOZVEDELA A ZÁVER BOL ,ŽE PO OBEDE UŽ NEORDINUJÚ, A TREBA PRÍSŤ RÁNO,KEĎ JE PREPLNENÁ ČAKÁREŇ A ČAKÁTE 3 - 4 HODINY. sAMOZREJME PANI DOKTORKA VOLÁ 1. PACIENTA O 8,30 HOD.
aKO SA MÁME BRÁNIŤ.
ĎAKUJEM.