Vykazovanie zdravotníckych úkonov lekárom | Medicínske právo
              

Otázka


Vykazovanie zdravotníckych úkonov lekárom

 | 27.3.2010 | komentárov: 1

Otázka:

Mohli by ste mi odpovedať, či je niekde možné zistiť, aké úkony počas roka vykazoval za mňa lekár? Počula som totiž, že príjem lekára je hodnotený aj podľa bodov za jednotlivé zdravotné úkony. Chcem sa predovšetkým dozvedieť, či si môj lekár nepísal nejaké zdravotné úkony na mne, ktoré som neabsolvovala. Ďakujem za odpoveď.Odpoveď:

Podľa zákona č. 581/2004 je zdravotná poisťovňa povinná viesť účty poistencov, sprístupňovať údaje z nich poistencovi a posielať poistencom na požiadanie výpisy z účtu poistencov. Príslušná zdravotná poisťovňa je povinná poslať poistencovi na základe jeho písomnej žiadosti úplný výpis z účtu poistenca. Súčasne upovedomí poistenca, že môže oznámiť zdravotnej poisťovni, ak sa mu neposkytla zdravotná starostlivosť uvedená vo výpise z účtu poistenca. Poplatok za výpis z účtu poistenca je 0, 66 eura. Zdravotná poisťovňa je povinná sprístupniť poistencovi údaje z účtu poistenca prostredníctvom internetu tak, aby boli prístupné len jemu. Takto si môže pacient skontrolovať, či si lekár účtuje od poisťovne len tie úkony, ktoré skutočne vykoná.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


Terézia Hundravá /21 10 2010/

(21.10.2010)
Mohli by ste mi odpovedať,či konal lekár správne,ked mi odmietol urobiť odborne vyšetrenie.Vymenný lístok som mala. Odmietnutie bolo zato ,že som kritizovala system,čakania na ošetrenie.Porovnala som ho za precízne vypracovaný ako v 18 .storoči.nato mi lekár odpovedal že sa mám isť dať vyšetriť do 18.storočia.Po piatich hodinách ked prišiel na mňa rad, lekár mi naozaj odmietol odborné vyšetrenie.Dakujem za odpoved.