Odmietnutie ošetrenia lekárom | Medicínske právo
              

Otázka


Odmietnutie ošetrenia lekárom

 | 12.6.2017 | komentárov: 0

Otázka:

Dobrý deň, som vlastníkom EU kartičky poistenca od VšZP,nakoľko pracujem v Rakúsku 6 rokov, kde si odvádzam zdravotné poistenie. Pred rokom som bola evidovaná u miestneho praktického lekára v mieste bydliska v Hornom Srní,kde som sa nechala vyradiť z jeho evidencie. Doteraz som sa nezaevidovala u žiadneho praktického lekára,a keďže som ochorela išla som k miestnemu lekárovi, aby ma vyšetril,odbil ma so slovami,že už nie som v jeho evidencii a že ma jednoducho nevyšetrí. Poprosila by som Vás o odpoveď na otázku,či mal právo ma odmietnuť a ak nie,kam mám sťažnosť podstúpiť? Vopred ďakujem za odpoveď.



Odpoveď:

Dobrý deň, ak ste boli vyradená z evidencie, tak lekár Vás nemusel ošetriť. Ak ste sním chceli uzavrieť novú dohodu o poskytovaní ZS, tak sa na Vás vzťahuje ustanovenie § 12 zákona č. 576/2004 Z. z.
Podľa vyššie uvedeného zákona, lekár nemôže odmietnuť uzatvorenie novej dohody, ak máte trvalý pobyt alebo prechodný pobyt v určenom zdravotnom obvode poskytovateľa ambulantnej starostlivosti.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --