Alergia | Medicínske právo
              

Otázka


Alergia

 | 28.4.2017 | komentárov: 0

Otázka:

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na jeden prípad ktorý sa stal mojej blízkej.Prišla k lekárke so zápalom močového mechúra. U lekárky dostala injekciu po ktorej jej bolo veľmi nevoľno až na odpadnutie. Ukázalo sa, že injekcia obsahovala látku na ktorú bola alergická a musela dostať protilátku. Pritom alergiu na túto látku má napísanú v zdravotnej karte ktorú si predpokladám lekárka ani nepozrela. Na vyšetrenie a s domov prišla autom. Chcel by som sa opýtať, či takýto postoj lekára neni až zanedbanie povinností zodpovedného lekára. Ešte by som rád podotkol,že po tom ako sa vrátila jej doktorka povedala, že jej mala nahlasiť alergiu na tú látku(aj keď nemohla vedieť aké zloženie mala daná injekcia ktorú dostala).Ďakujem.Odpoveď:

Dobrý deň, podľa zákona č. 576/2004 Z. z., je povinný poskytovateľ poskytovať zdravotnú starostlivosť správne. Zdravotná starostlivosť je poskytnutá správne, ak sa vykonajú všetky zdravotné výkony na správne určenie choroby so zabezpečením včasnej a účinnej liečby s cieľom uzdravenia osoby alebo zlepšenia stavu osoby pri zohľadnení súčasných poznatkov lekárskej vedy. Povinnosť
poskytovať zdravotnú starostlivosť správne zahŕňa aj povinnosť zisťovať, či pacient má alergiu v záujme toho, aby sa predišlo poškodeniu zdravia.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --