Vyradenie pacienta z evidencie | Medicínske právo
              

Otázka


Vyradenie pacienta z evidencie

Miriam Tipanová
 | 4.4.2017 | komentárov: 2

Otázka:

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, či má právo moja zubná lekárka vyradiť ma z evidencie z dôvodu, že má plný stav pacientov. Ja však k lekárke patrím podľa ulice mesta, ktorá k nej pripadá. Rozhodnutie, že ma vyradí z evidencie nadobudla po tom, ako som sa jej opýtala, či bolo nutné vytrhávať zub, ktorý bol zlomený a slušne som ju poprosila, aby sa ku mne nechovala arogantne a s výsmechom. Hlavne by som poprosila o radu, v akom zákone môžem hľadať, aké práva a povinnosti má zubár. Veľmi pekne ďakujem za pomocOdpoveď:

Dobrý deň,  podľa zákona č. 576/2004 Z. z.,  môže poskytovateľ odstúpiť od dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti  z dôvodu prekročenia svojej únosnej pracovnej zaťaženosti.

Podľa zákona č. 576/2004 Z. z.,  môže poskytovateľ odmietnuť návrh na uzatvorenie dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti, ak by uzatvorením takejto dohody prekročil svoje únosné pracovné zaťaženie. To sa nevzťahuje na osobu, ktorá má trvalý pobyt alebo prechodný pobyt v určenom zdravotnom obvode poskytovateľa ambulantnej starostlivosti.

Ak poskytovateľ odmietne návrh na uzatvorenie dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti príslušný samosprávny kraj preverí tieto skutočnosti na podnet osoby a bezodkladne určí, ktorý poskytovateľ s ňou uzatvorí takúto dohodu. Ak zistí, že odmietnutie uzatvorenia dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti nebolo opodstatnené, môže určiť aj poskytovateľa, ktorý návrh na uzatvorenie dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti odmietol. Poskytovateľ sa podľa možností určí tak, aby bol čo najmenej vzdialený od bydliska alebo pracoviska osoby. Rozhodnutie lekára samosprávneho kraja je poskytovateľ povinný rešpektovať.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


František

(12.6.2017)
Zubar Vas nemože vyradiť, keď tam chodite a navyše bývate-keď nechcete.Asi mala reakciu p. Dr.
pretože Ste vyjadrila nesúhlas, s tým výkonom-že sa vám to nepači.Ani keby Ste tam neboli niekoľko rokov.
Otázka je či ste spokojná z jej výkonmi, nechcete niečo lepšie-to musíte chcieť vy.
Pre Máriu-endokrinolog-sestrička automaticky zrejme vyradila lebo Ste tam nebola .
To nemože,lebo ste tam už evidovaná.to je jedno či ste tam nebola.To tak niekedy robia.

Maria

(25.5.2017)
Dobrý deň chcela by som vás poprosiť o pomoc. Môj endokrinológ má vyradil z evidencie pacientov bez môjho vedomia. Keď som sa chcela objednať tak mi Sestricka povedala, že si mám priniesť výmenný lístok a musím zaplatiť 20€. Moja otázka na sestričku bola a za čo mám platiť keď som tam evidovaná a o ničom som nebola informovaná a jej odpoved bola že som tam nebola dva roky. Prosím o pomoc. Dakujem