Ukradnutá bunda | Medicínske právo
              

Otázka


Ukradnutá bunda

 | 15.3.2010 | komentárov: 2

Otázka:

Pred dvoma dňami, keď som bol v nemocnici, som si odložil zimnú bundu na vešiak v čakárni. Po chvíli som zadriemal a keď som sa prebral, bunda bola preč. Môžete mi poradiť, či si môžem nárokovať od zdravotníckeho zariadenia náhradu škody za ukradnutú bundu alebo mám smolu?



Odpoveď:

Podla § 433(2) OZ Ak je s prevádzkou niektorej činnosti spravidla spojene odkladanie veci, zodpovedá ten, kto ju vykonáva, fyzickej osobe za škodu na veciach odložených na mieste na tom určenom alebo na mieste, kde sa obvykle odkladajú. V tomto prípade mate pravo si nárokovať náhradu škody za ukradnutú bundu od zdravotníckeho zariadenia.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


Martin Pukluš

(22.3.2010)
Občiansky zákonník v ustanovení § 436 ustanovuje osobitnú lehotu na uplatnenie si práva na náhradu škody, a to nasledovne: právo na náhradu škody sa musí uplatniť u prevádzateľa bez zbytočného odkladu. Právo zanikne, ak sa neuplatnilo najneskôr pätnásteho dňa po dni, keď sa poškodený o škode dozvedel. Táto lehota je lehota prekluzívna, čiže zmeškaním tejto lehoty právo (nárok) na úhradu vzniknutej škody zaniká.

Vlado

(18.3.2010)
Dakujem. Musím to začať riešiť v nejakom konkrétnom čase? Alebo môžem vyzvať nemocnicu hoci o rok?