Prekvapivý dlh u zdravotnej poisťovni | Medicínske právo
              

Otázka


Prekvapivý dlh u zdravotnej poisťovni

 | 18.2.2017 | komentárov: 0

Otázka:

Dobrý deň, v roku 1994 som sa s rodinou presťahoval do ČR, vtedy mi bolo 13 rokov. Teraz mi známa z Bratislavy povedala, že mám u zdravotnej poisťovni vysoký dlh. Otec nás možno zabudol odhlásiť, je teraz vo vysokom veku a nepamatá si. Prosím o pomoc, ako postupovať. Má poisťovňa na dlh nárok? Možem celú záležitosť ignorovať, keď ešte bývam v ČR? Predom ďakujem za odpoveď.



Odpoveď:

Dobrý deň, pri tejto otázke vychádzame z ustanovení § 3 ods. 10 zákona č. 580/2004 Z.z., ktorý vymedzuje, že v podmienkach SR verejne zdravotne poistená nie je fyzická osoba, ktorá je zdravotne poistená v inom členskom štáte EÚ.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --