Poplatok za recept | Medicínske právo
              

Otázka


Poplatok za recept

 | 10.2.2017 | komentárov: 1

Otázka:

Dobrý deň, moja odborná lekárka má ambulanciu v Nitre, ale raz do týždňa má vypísané ordinačné hodiny aj v Šali. Môže si účtovať poplatok 3,50 eur za vystavenie receptu, ktorý si vyzdvihnem v Šali v rámci ordinačných hodín? A môže mať vypísané prekrývajúce sa ordinačné hodiny v dvoch mestách naraz? Ďakujem.



Odpoveď:

Dobrý deň, podľa zákona č. 576/2004 Z. z., poskytovateľ zdravotnej starostlivosti môže vyberať poplatky len za služby súvisiacou s poskytovaním zdravotnej starostlivosti uvedené v § 13 zákona č. 576/2004 Z. z., vystavenie receptu sem nepatrí. Podľa zákona
č. 576/2004 Z. z. ordinačné hodiny schvaľuje samosprávny kraj, zákon ďalej nestanovuje, za aký podmienok sa ordinačné hodiny stanovujú.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


Švarcová

(3.11.2017)
Dobrý deň,plati sa poplatok 0,17 Eur za recept, ktorý je najnovšie oznaceny ciarovým kodom?Vlekarni Dr.Max ho ziadaju