Platenie u zubára | Medicínske právo
              

Otázka


Platenie u zubára

 | 5.1.2017 | komentárov: 0

Otázka:

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či si zubný lekár, ktorý nie je ošetrujúci lekár môže vypýtať 230€ za bolestivý zub a s poisťovňou má zmluvu. A, či musí upozorniť pacienta vopred o výške sumy za ošetrenie, alebo má mať v čakárni cenník. Ďakujem za odpoveď.Odpoveď:

Dobrý deň, na základe § 79 ods. 1   písm. g) zákona č. 578/2004 Z.z. je poskytovateľ zdravotnej starostlivosti povinný umiestniť na prístupnom a viditeľnom mieste cenník všetkých zdravotných výkonov, ktoré poskytuje. Za prístupné a viditeľné miesto sa
považuje vyvesenie cenníka vo vstupných priestoroch, priestoroch čakárne alebo iných verejne prístupných priestoroch zdravotníckeho zariadenia a uverejnenie na webovom sídle poskytovateľa, ak ho má zriadené.
Podľa § 6 zákona č.576/2014 Z.z. je poskytovateľ zdravotnej starostlivosti povinný pacienta informovať o účele, povahe, následkoch a rizikách poskytnutia zdravotnej starostlivosti, o možnostiach voľby navrhovaných postupoch. V rámci tohto podávania informácií by sa mal pacient dozvedieť o cenách poskytnutej zdravotnej starostlivosti resp. doplatku za služby súvisiace so zdravotnou starostlivosťou.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --