Právo vidieť syna | Medicínske právo
              

Otázka


Právo vidieť syna

Milan Šimkovič
 | 14.6.2016 | komentárov: 2

Otázka:

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadne práva vidieť syna, ktorý je hospitalizovaný na psychitrickom oddelení. vo štvrtok v noci mi zavolali policajti, že syna previezli na psychiatriu z dôvodu, že ho našli niekde na ceste a že bol\"mimo. Alkohokl nepožíval nevedia ako došiel do takého stavu. Odvtedy leží tam.Má 19r. Mňa ako matku nehcú k nemu pustiť.Vôbec som ho nevidela neviem v akom je stave Zaujímalo by ma, či mám právo žiadať aspoň o nahliadnutie na izbu cez okienko aj to by mi stačilo resp. vidieť ho, lebo ma to psychicky tiež ničí, keď nič neviem. Ďakujem za Odpoveď RiaOdpoveď:

Dobrý deň, v tomto prípade musíme vychádzať z ustanovení §11 ods. 2 zákona č.576/2004 ktorý ustanovuje, že každý má právo na poskytovanie zdravotnej starostlivosti a služieb súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti (medzi ktoré môžeme zaradiť aj návštevu
príbuzného v nemocnici). Vyhláška Ministerstva zdravotníctva č. 553/2007 Z.z ďalej stanovuje, že návštevy pacienta upravuje oddelenie podľa charakteru prevádzky, epidemiologickej situácie a zdravotného stavu pacienta.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


Oliver

(8.2.2017)
Toto nebola ziadna odpoved! Vobec ste tej pani neodpovedali! To, co nám dnes sposobujú vaznice pre chorych (tzv. nemocnice) je ociste na Zemi. Urady a právnici to iba kryjú.

MARTIN

(2.10.2016)
kupele