Povinnosť vydať potvrdenie | Medicínske právo
              

Otázka


Povinnosť vydať potvrdenie

Milan Šimkovič
 | 12.4.2016 | komentárov: 2

Otázka:

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako postupovať pri nasledovnej situácii. Odobrali mi vodičské oprávnenie. V rámci procesu vrátenia, som požiadala ošetrujúceho obvodného lékára, aby mi potvrdil zdravotnú spôsobilosť a toto potvrdenie mi dal, alebo zaslal na políciu. Bohužiaľ lekár ma stále zavádza, že už to pošle a stále nič, uplynula už lehota 2 mesiacov. Je povinný lekár vystaviť potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti? Ak mi ho nechce vydať ako sa mám brániť? ĎakujemOdpoveď:

Dobrý deň, v tomto prípade musíme vychádzať z ustanovení §90 ods.1 zákon č. 8/2009 Z. z., v ktorom je uvedené, že doklad o zdravotnej spôsobilosti vydaný osobe na základe lekárskej prehliadky, vyhotovuje posudzujúci lekár v dvoch výtlačkoch, pričom jeden výtlačok sa
vydáva posudzovanej osobe a druhý výtlačok zašle posudzujúci lekár orgánu policajného zboru príslušnému podľa miesta pobytu tejto osoby, a to do piatich pracovných dní odo dňa vykonania lekárskej prehliadky. Preto z uvedených ustanovení môžeme vyvodiť povinnosť lekára vyhotoviť a vydať takýto doklad o zdravotnej spôsobilosti.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


lubo jasko

(12.12.2017)
Chcel by som sa spýtať ako to dopadlo

Marek Henrich

(10.8.2016)
Dobry den, ocitol som sa v podobnej situacii. Obvodna lekarka zaslala PZ zmenu zdravotnej sposobilosti po operacii meningeomu a naslednemu pooperacnemu epileptickemu zachvatu ktory som mal este v nemocnici. Chcel som sa opytat, ako sa mozem branit, ked neurologicka mi potvrdenie o sposobilosti (na zaklade MR a EEG vysetrenia) vydala, zaniesol som jedno vyhotovenie na policiu, druhe obvodnej do karty. Po doruceni tohto osvedcenia obvodnej ma tato poslala za dvere a telefonicky kontaktovala neurologicku. Neviem co bolo predmetom rozhovoru, ale v karte mi pribudol zaznam, ze neurologicka o epilepsii nevie, pritom mi sama predpisuje proti nej lieky. Poradte mi prosi, ako sa mozem branit, este mi vodicske opravnenie nevzali. Vopred velmi pekne dakujem za odpoved.