poskytnutá zdravotná starostlivosť | Medicínske právo
              

Otázka


poskytnutá zdravotná starostlivosť

Milan Šimkovič
 | 13.3.2016 | komentárov: 0

Otázka:

Dobrý deň, otec bol v decembri operovaný na srdce v NUSCH BA, operácia chlopní,pričom mu bol zavedený aj strojček. Po prepustení bol na kontrole strojčeka v NUSCH, pričom mu bola odporučená hospitalizácia v nemocnici, nakoľko srdce je slabé a telo sa zavodňuje. Chceli sme, aby ho hospitalizovali tam, kde mu robili operáciu v NUSCH, ale bolo nám povedané, že tam robia len operácie a takéto veci neriešia a poslali ho do nemocnice v Skalici. Teraz leží v Skalici, kde mu riešia len zavodnenie a vôbec nič nerobia s daným srdcom.( kardiologické oddelenie majú momentálne prerobené len pre ženy ) Preto sa chcem spýtať, čo môžeme spraviť, na čo máme nárok pri poskytnutí zdravotnej starostlivosti, kam sa môžeme obrátiť, ak máme pocit,že to neriešia kompetentné osoby. Máme možnosť nejakej konzultácie zdravotného stavu v NUSCH alebo u nejakého iného odborníka? Vopred ďakujem za odpoveď.Odpoveď:

Dobrý deň, v tomto prípade musíme vychádzať z ustanovení § 4 ods. 3 zákona č. 576/2004 Z.z.,  v ktorom je uvedené, že poskytovateľ je povinný poskytovať zdravotnú starostlivosť správne. Ak sa osoba domnieva, že  sa jej neposkytla zdravotná starostlivosť správne má na základe § 17 ods. 1 zákona č. 576/2004 Z,z., právo požiadať poskytovateľa o nápravu. Ak žiadosti poskytovateľ nevyhovie osoba má právo požiadať Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou alebo iný orgán príslušný na výkon dozoru podľa osobitného predpisu na 
vykonanie dohľadu. Taktiež je potrebné pripomenúť, že v zmysle  § 11 ods. 6 zákona č. 576/2004 Z.z., má každý právo na slobodný výber poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, a to na celom území Slovenskej republiky.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --