Krvné testy | Medicínske právo
              

Otázka


Krvné testy

Miriama Becová
 | 28.2.2016 | komentárov: 0

Otázka:

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,moja sestra užíva veľa liekov pravidelne. Keď bola na preventívnej prehliadke sa opýtala svojho lekára na pečeňové testy a ten jej povedal,že zákon zakazuje robiť tieto testy v rámci preventívnej prehliadky. Prosím Vás,má na tieto testy nárok a kedy?Ďakujem za radu.



Odpoveď:

Ďakujeme za otázku. Zákon č. 577/2004 Z.z. zákon o rozsahu starostlivosti uhrádzanej základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti v  § 1 hovorí, že sa plne uhrádzajú preventívne prehliadky. V prílohe č.2 tohto zákona uvedené aký je obsah preventívnej prehliadky a zoznam výkonov. Pečeňové testy tu však nie sú zahrnuté. Podľa § 3 tohto zákona sa uvádza, že na základe verejného poistenia sa plne uhrádza neodkladná zdravotná starostlivosť a taktiež sa aj zdravotné výkony, ktoré vedú k zisteniu choroby a ktoré sú poskytnuté pri liečbe choroby uvedenej v Zozname prioritných chorôb (tento zoznam nájdete v prílohe č. 3 tohto zákona) Zákon uvádza, že na základe verejného zdravotného poistenia nie je uhrádzaná zdravotná starostlivosť, ktorá nie je indikovaná zo zdravotných dôvodov, čo však nevylučuje aby si ju Vaša príbuzná uhradila sama, na vlastné náklady.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --