Škoda na zdraví | Medicínske právo
              

Otázka


Škoda na zdraví

 | 3.3.2010 | komentárov: 1

Otázka:

Proti komu je potrebné uplatniť nárok na náhradu ujmy na zdraví spôsobenej v zdravotníckom zariadení?



Odpoveď:

Nárok na náhradu ujmy na zdraví sa uplatňuje vždy voči tomu, kto Vám ujmu na zdraví spôsobí, čo vyplýva z ustanovenia § 420 Občianskeho zákonníka: „Každý zodpovedá za škodu, ktorú spôsobil porušením právnej povinnosti.“ Touto osobou je  poskytovateľ zdravotnej starostlivosti, či už je ním právnická alebo fyzická osoba. Veľmi dôležitým faktorom je dokázanie, že naozaj došlo k ujme na zdraví. Pacient má rovnako právo obrátiť sa na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou s písomnou žiadosťou o preskúmanie toho, či poskytovateľ nezanedbal svoju povinnosť postupovať lege artis.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


Diana

(28.9.2015)
Dobry den, chcem sa opytat ako postupovat v pripade ak si myslim ze gynekolog nespravil riadne vysetrenie ultrazvuku v 20 tyzdni- kedy sa robiaZAKLADNE vysetrenia na vrodene choroby a anomalie a doktor povedal ze vsetko je v poriadku a dcera sa mi narododila s razstepom. Ako je mozne ze aj keby tvrdil ze nebola dobre otocena alebo tak - jednoducho mus dat matke jednoznacnu odpoved ze vidi alebo nevidi deformaciu pery. A ako je aj mozne ze to nebolo vidno ani na ziadnej hodnote z vysetreni ze je vascia alebo co? A 9 mesiacov tvrdia ze jw zdrava a po porode toto. Ako dalej postupovat ak sa uvazuje o zazalovani lekara. Ako matka som mala urcite pravo toto vediet z riadneho sonografickeho vysetrenia.