Spôsob čerpania kúpeľnej liečby | Medicínske právo
              

Otázka


Spôsob čerpania kúpeľnej liečby

Veronika Miková
 | 3.2.2016 | komentárov: 0

Otázka:

Pri kúpeľnej starostlivosti typu A / 21 dní/ je možné ju čerpať 14 dní v rámci PN a 7 dní ako dovolenku, alebo nie?



Odpoveď:

Kúpeľná starostlivosť sa v zmysle § 7 Zákona č. 577/2004 Z. z. plne alebo čiastočne uhrádza na základe verejného zdravotného poistenia ak nadväzuje na predchádzajúcu ambulantnú zdravotnú starostlivosť alebo ústavnú zdravotnú starostlivosť. Zákon nepodmieňuje úhradu kúpeľnej starostlivosti zo strany zdravotnej poisťovne vyplácaním nemocenského, ktoré vypláca sociálna poisťovňa podľa zákona č. 461/2003 Z. z.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --