Zmena gynekológa | Medicínske právo
              

Otázka


Zmena gynekológa

Jana Böszörményiová
 | 22.12.2015 | komentárov: 0

Otázka:

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či po úmrtí mojej gynekologičky musím automaticky chodiť k tej, čo ma prebrala (meno som zistila cez poistovňu- môj elektr.účet) Ak nie, ako mám postupovať? Ďakujem.



Odpoveď:

Dobrý deň. Vaša otázka sa týka zmeny poskytovateľa. Túto oblasť upravuje zákon o zdravotnej starostlivosti (zákon č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov).

V prvom rade, Vám zákon umožňuje slobodný výber poskytovateľa, to znamená, že ak u gynekologičky, ktorá „prebrala prax“ po Vašej gynekologičke, nechcete ostať, nájdite si iného poskytovateľa, s ktorým sa dohodnete a „vezme“ Vás do svojej starostlivosti. Vo vzťahu k Vašej terajšej gynekologičke, je potrebné odstúpiť od dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.

A teda, ak chcete vzniknutú situáciu riešiť, nájdite si nového poskytovateľa – gynekológa a terajšej gynekologičke zašlite písomné odstúpenie od dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti podľa §12 ods. 9 zákona o zdravotnej starostlivosti. V odstúpení od dohody nemusíte na rozdiel od poskytovateľa uvádzať dôvod  odstúpenia. K odstúpeniu môžete pripojiť  žiadosť nového poskytovateľa o odovzdanie Vašej zdravotnej dokumentácie v zákonnej lehote siedmich dní od vyžiadania s uvedením korešpondenčnej adresy nového poskytovateľa.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --