Opustenie kúpeľov počas kúpeľnej liečby | Medicínske právo
              

Otázka


Opustenie kúpeľov počas kúpeľnej liečby

Lenka Mančáková
 | 21.12.2015 | komentárov: 1

Otázka:

Dobrý deň. Rada by som sa opýtala, či môžem počas kúpeľnej liečby ( A skupina) opustiť kúpele cez víkend, t.j. poobede v sobotu s príchodom nedeľu večer z rodinných dôvodov a či musím mať reverz od lekára, resp. niekoho o odchode upovedomiť. Procedúry v tomto čase nie sú indikované.Odpoveď:

Kúpeľnú liečbu v indikačnej skupine A, v zásade, nie je možné prerušiť.
V danom prípade je pobyt v kúpeľoch porovnateľný s hospitalizáciou pacienta v nemocnici v rámci poskytovania ústavnej zdravotnej starostlivosti. Legislatíva Slovenskej republiky neumožňuje prerušiť pobyt pacienta v kúpeľoch, pokiaľ je pacient zaradený v indikačnej skupine kúpeľnej liečby A. Výnimkou môžu byť najmä závažné rodinné či zdravotné dôvody (pohreb, zlomenina), na základe ktorých môže kúpeľné zariadenie umožniť pacientovi prerušiť liečbu, pričom pacientovi vydá prepúšťaciu správu. Uvedené je porovnateľné s ukončením kúpeľnej liečby. Následne musí pacient požiadať poisťovňu o schválenie pokračovania kúpeľnej liečby. 
V zmysle uvedeného je nepochybné, že prerušenie kúpeľnej liečby a následné pokračovanie v nej je pomerne komplikovaný proces. V prípade, že pacient vopred vie, že v určitý termín sa nebude môcť zdržiavať v kúpeľnom zariadení, odporúčame, aby si ešte pred nastúpením na liečbu dohodol s kúpeľným zariadením taký termín, ktorý mu bude umožňovať absolvovať liečbu bez prerušenia.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


zuzana

(27.4.2018)
Dobrý deň, chcem spýtať som v kúpeloch a mám ústavnú liečbu skupiny B je možne aby som opustila kúpele a našla si iné ubytovanie?