Lekárka odišla do dôchodku | Medicínske právo
              

Otázka


Lekárka odišla do dôchodku

Milan Šimkovič
 | 12.10.2015 | komentárov: 1

Otázka:

Dobrý deň, Chcela by som sa Vás opýtať, moja lekárka odišla do dôchodku a v ambulancii miesto nej nik nie je, domov mi poslala iba upovedomenie, že skončila a dala mi odporúčanie k inému lekárovi, ale o zdravotnej karte sa nezmienila, preto by som rada vedela, kde sa v takýchto prípadoch archivujú zdravotné karty. ĎakujemOdpoveď:

Dobrý deň, v prípadoch keď lekár odíde do dôchodku, podľa § 23 zákona č. 576/2004, musí o danej skutočnosti informovať iného lekára vo Vašom samosprávnom kraji, dohodnúť sa s nim o prevzatí zdravotnej dokumentácie, a taktiež mu musí umožniť prevzatie danej dokumentácie do úschovy.                                                         Preto predpokladám ,že Vaša zdravotná dokumentácia bude u lekára na ktorého ste dostali odporúčanie od pôvodnej lekárky.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


Gabriela

(27.5.2018)
Dobrý deň.ja by som sa chcela opýtať ze ak môj gynekológ odišiel do dôchodku a jeho ambulanciu prebral jeho syn,musím automaticky chodiť k jeho synovi alebo si bez problémov len vypýtam kartoteku a možem si sama vybrať ktoréhokoľvek iného gynekológa?este chcem podotknúť,ze nie som viazaná k žiadnej poisťovni,som samoplatca.dakujem pekne