HPV | Medicínske právo
              

Otázka


HPV

Milan Fedorišin
 | 8.10.2015 | komentárov: 0

Otázka:

Dobrý deň, manžel (čoskoro ex) ma podvádzal a nakazil ma s jeho milenkou HPV vírusom. Bol mojim jediným partnerom v mojom živote, takže som si istá, že to je od neho. Je to trestný čin? Môžem podať trestné oznámenie a požadovať odškodné? Ďakujem



Odpoveď:

Dobrý deň, podľa Vami uvedených informácií je možné, že by sa mohlo jednať o spáchanie trestného činu ohrozovania pohlavnou chorobou, ktorý je uvedený v Trestnom zákone v § 167. Nie je tu potrebný úmysel, to znamená, že Váš manžel si ani nemusel byť vedomý toho, že Vás v danom čase nakazil. V takomto prípade je teda možné podať aj trestné oznámenie.
Čo sa týka otázky náhrady škody, tak Trestný poriadok v § 46 hovorí o tom, že ak Vám ako poškodenej osobe bolo ublížené na zdraví, tak máte nárok aj na náhradu škody. Tento nárok je však potrebné uplatniť včas v prípadnom trestnom konaní vedenom proti obžalovanej osobe z dôvodu rozhodovania o spáchaní trestného činu ohrozovania pohlavnou chorobou. Je potom na súde a ostatných orgánoch, aby zistili či došlo k spáchaniu trestného činu a či je Váš nárok na náhradu škody oprávnený.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --