Zredukovanie zdravotnej karty | Medicínske právo
              

Otázka


Zredukovanie zdravotnej karty

Milan Šimkovič
 | 9.10.2015 | komentárov: 0

Otázka:

Chcem sa opýtať. Zmenila som obvodného lekára, dala som mu zdravotnú dokumentáciu, vedenú od môjho narodenia. Asi po 2 tyždňoch som potrebovala kartotéku na predoperačné vyšetrenie a čuduj sa svetu z mojej kartotéky ostali len posledne 4 roky. O záznamoch pred tým nie je ani slychu. Má na to právo?



Odpoveď:

Dobrý deň,

podľa § 22 zákona č. 576/2004, za zdravotnú dokumentáciu zodpovedá poskytovateľ zdravotnej starostlivosti, ktorý má povinnosť ochraňovať zdravotnú dokumentáciu, tak aby nedošlo k jej poškodeniu, strate, zničeniu alebo k zneužitiu. Preto Váš lekár nemôže len tak zredukovať Vašu kompletnú zdravotnú dokumentáciu len na posledne 4 roky.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --