platba za budúcu kontrolu EMG u neurológa | Medicínske právo
              

Otázka


platba za budúcu kontrolu EMG u neurológa

Yvette Nataly Leňová
 | 1.12.2015 | komentárov: 0

Otázka:

Pri dátume budúcej kontroly EMG u neurológa mám v poznámke na kartičke 15 EUR, je to OK ?



Odpoveď:

Dobrý deň,

Nie je to v poriadku. V zmysle Zákona č. 577 / 2004 Z. z. v §38 a §38a, nemôže poskytovateľ zdravotnej starostlivosti (neurológ) požadovať, a ani podmieňovať úhradu, za výkony, ktoré sú hradené z verejného zdravotného poistenia, ak daný úkon je nevyhnutný v rámci diagnostiky. Túto úhradu môže požadovať iba v prípade, pokiaľ o daný úkon požiada pacient sám, t. j. na vlastnú žiadosť. Môže požadovať aj poplatok za náklady, ktoré súvisia s vyšetrením EMG, ak ide o nadštandardný výkon a ak zároveň nie je hradený z verejného zdravotného poistenia ( napr. konzultácia v rámci tohto vyšetrenia, vyhotovenie vo farebnom zobrazení, poskytnutie výsledku vyšetrenia na USB...).


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --