Potvrdenie o spôsobilosti viesť motorové vozidlo | Medicínske právo
              

Otázka


Potvrdenie o spôsobilosti viesť motorové vozidlo

Milan Fedorišin
 | 27.10.2015 | komentárov: 0

Otázka:

Chcela by som sa opýtať, či mi musí podpísať potvrdenie o lekárskej prehliadke ohľadom spôsobilosti viesť motorové vozidlo, ten lekár, s ktorým mám podpísanú zmluvu, alebo to môže urobiť aj nejaký iný?



Odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku.          
Pre nájdenie odpovede na Vašu otázku nám môže pomôcť zákon č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov. V tomto právnom predpise sa v § 87 hovorí o tom, že lekársku prehliadku, ktorej je povinný sa podrobiť každý žiadateľ o udelenie vodičského preukazu, vykonáva lekár so špecializáciou v špecializačnom odbore všeobecné lekárstvo, ktorý poskytuje všeobecnú ambulantnú zdravotnú starostlivosť pre dospelých, alebo lekár so špecializáciou v špecializačnom odbore pediatria, ktorý poskytuje všeobecnú ambulantnú zdravotnú starostlivosť pre deti a dorast.

Z tohto ustanovenia možno vyčítať, že potvrdenie o absolvovaní vyššie spomenutej lekárskej prehliadky, je potrebné žiadať od akéhokoľvek lekára, ktorý spĺňa zákonom určené kritériá. Nemusíte ho teda žiadať len od lekára, s ktorým máte uzavretú Dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.      


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --