Zrušenie kúpeľnej liečby z dôvodu zlepšenia zdravotného stavu | Medicínske právo
              

Otázka


Zrušenie kúpeľnej liečby z dôvodu zlepšenia zdravotného stavu

Ľudovít Kmetony
 | 2.12.2015 | komentárov: 1

Otázka:

Dobrý deň! Koncom apríla t.r.som si pri páde zlomil krček stehnovej kosti.Nebola potrebná operácia, ani som neležal v nemocnici, krček bol síce zlomený, ale bez posunu.Bol som len v domácom liečení.Keďže som ale i po 4 mesiacoch pociťoval stále bolesti v kĺbe a kríval som / ešte stále trochu krívam /,lekár - ortopéd mi na moju žiadosť navrhol kúpeľnú liečbu. Táto mi bola schválená, ale keďže sa môj zdravotný stav rapídne zlepšil, uvažujem o zrušení.Je to možné, a ako postupovať?Treba na to súhlas lekára? Ďakujem.Odpoveď:

Dobrý deň,

ďakujeme za Vašu otázku. V prípade, ak ste sa rozhodli, že na liečbu nenastúpite, je potrebné písomne alebo osobne informovať Vašu zdravotnú poisťovňu. Pokiaľ máte dohodnutý aj termín a miesto pobytu, je potrebné informovať aj príslušné kúpeľné zariadenie. Súhlas lekára nie je potrebný, ale je vhodné o tom informovať.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


alžbeta slivková@gmail.com

(26.2.2018)
Dobrý deň,chcela by som sa informovať ohľadom prerušenia kúpeľnej liečby zo zdravotných dôvodov.Moja sestra nastúpila do NRC Kováčová bola tam dva dni a zistili trombozu a bola prevezená do nemocnice kde jej nasadili liečbu zatiaľ je stále v nemocnici a liečba v kúpeľoch musí byť zrušená.Ako mám postupovať ďalej po jej vyliečení aby sa znovu dostala do NRC Kováčová nakoľko je postihnutá na nohy.Za vysvetlenie ďakujem,