Vypracovanie psychiatrického znaleckého posudku napriek odmietnutiu súdu | Medicínske právo
              

Otázka


Vypracovanie psychiatrického znaleckého posudku napriek odmietnutiu súdu

Lenka Mančáková
 | 21.10.2015 | komentárov: 1

Otázka:

Zdravím vás, je možne požiadať o psychiatrický znalecký posudok člena rodiny aj napriek odmietnutiu súdu ? Ak áno, za akých podmienok? ĎakujemOdpoveď:

Dobrý deň,
v prípade, že súd odmietne nariadiť vypracovanie znaleckého posudku, nie je vylúčené, aby ste ako účastník súdneho konania sami požiadali osobu zapísanú v zozname znalcov o vypracovanie znaleckého posudku a tento znalecký posudok predložili ako dôkaz v súdnom konaní. Nezáleží pri tom na tom, v akom vzťahu s danou osobou ste. Takýto posudok – vypracovaný na základe vlastnej iniciatívy účastníka konania, teda posudok, ktorého vypracovanie nie je nariadené súdom – však nebude považovaný za dôkaz v zmysle § 127 OSP, ale bude sa považovať za dôkaz listinou. Spôsob vyhodnotenia takéhoto dôkazu (listinou) je v rukách súdu – ten hodnotí dôkazy podľa svojej úvahy, a to každý dôkaz jednotlivo a všetky dôkazy v ich vzájomnej súvislosti, pritom starostlivo prihliada na všetko, čo vyšlo za konania najavo, včítane toho, čo uviedli účastníci.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


Ludmila

(1.11.2017)
Mam manžela,su feťak a pije....pivo ale 15poharov denne...je agresivny,okrem toho hra v avtomaty.....a ma ako manželku ponižuje,uraža aj to že vidim ako s kamaratom fetuje...ma na mna zly dojem....prosim radu
kam obratiť
dobrovolne nchce liečiť