Práva pestúnov | Medicínske právo
              

Otázka


Práva pestúnov

Anna Pekarovičová
 | 5.11.2013 | komentárov: 0

Otázka:

Prosím pomôžte mi. Máme s manželom dve deti v pestúnskej starostlivosti. Chcem sa spýtať, či v prípade, že by sa im niečo stalo (sú to živé decká, mám o nich strach), môžeme my s manželom rozhodovať o ich starostlivosti alebo musíme kontaktovať nejaký úrad?



Odpoveď:

Dobrý deň.

na základe  § 6 ods. 1 b) zákona č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti, pokiaľ by bolo maloleté dieťa choré alebo zranené a bolo by mu potrebné poskytnúť zdravotnú starostlivosť, zdravotnícky pracovník (lekár) je povinný poskytnúť poučenie (informovať o účele, povahe, následkoch a rizikách poskytnutia zdravotnej starostlivosti, o možnostiach voľby navrhovaných postupov a rizikách odmietnutia poskytnutia zdravotnej starostlivosti) osobe, ktorá má dieťa v pestúnskej starostlivosti a na základe tohto poučenia poskytnutého lekárom, sa takáto osoba, teda vy, rozhodne či poskytne súhlas s poskytnutím navrhovanej zdravotnej starostlivosti dieťaťa alebo nie, teda nie je potrebné kontaktovať žiaden úrad, ani sa obrátiť na súd.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --