Úmrtie a škodlivé účinky lieku | Medicínske právo
              

Otázka


Úmrtie a škodlivé účinky lieku

Jana Bajužík Böszörményi
 | 16.9.2013 | komentárov: 0

Otázka:

Dobrý deň,
prosím Vás o radu ako mám postupovať v prípade môjho otca, 77r. Otec sa liečil na denokarcinóm prostaty hormonálnymi injekciami a cytostatikami pričom počas liečby sa u neho objavil masívny kožný výsev pľuzgierov s ktorým išiel ku kožnej lekárke. Táto mu nasadila 3 balenia lieku Nizoral teda ketokonazolu. Následne mu diagnostikovala histamínovú intoleranciu a neskôr už mu hepatológ diagnostikoval hepatopatiu. Domnievam sa že to vyvolal práve liek ketokonazol - Nizoral. Jeho stav sa postupne zhoršoval a nakoniec zomrel. Kam sa obrátiť?
Ďakujem za odpoveď.



Odpoveď:

Dobrý deň. 

Je nám ľúto, že musíte riešiť takýto problém spojený so stratou Vášho otca. Ako prvý krok odporúčame zaslať v zmysle  ustanovenia § 18 ods. 2 písm. b) zákona č. 578/2004 o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a o zmene a doplnení niektorých zákonov  podnet na vykonanie dohľadu na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Vo svojom podnete musíte uviesť, kto podnet podáva (meno, priezvisko, adresa prípadne telefonický kontakt), ďalej identifikačné údaje otca  a poskytovateľa (kožnej lekárky) a čo najpresnejší popis stavu vylíčeného už vo Vašej vyššie uvedenej otázke. Podnet, ktorý musí byť podpísaný, adresujte ústrediu úradu na adresu Žellova 2, 829 24 Bratislava 25 alebo niektorej z ôsmich regionálnych pobočiek úradu.

S občianskoprávnymi nárokmi na náhradu nemajetkovej ujmy (najlepšie i keď nie nutne po doručení oznámenia UDZS o výsledku šetrenia o tom, či zdravotná starostlivosť bola poskytnutá správne alebo nie) sa obráťte na právnika.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --