Poplatok za potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti | Medicínske právo
              

Otázka


Poplatok za potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti

Katarína Zubková
 | 9.9.2013 | komentárov: 0

Otázka:

Dobrý deň. Môj budúci zamestnávateľ odo mňa vyžaduje potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti. Potvrdenie stojí 15 Eur. Môžem žiadať úhradu od zamestnávateľa?



Odpoveď:

Zákon č. 355/2007 o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia  v ustanovení §30 ukladá zamestnávateľovi povinnosť uhradiť náklady vzniknuté v súvislosti s posudzovaním zdravotnej spôsobilosti na prácu vrátane nákladov, ktoré vznikli v súvislosti s posudzovaním zdravotnej spôsobilosti na prácu pred uzatvorením pracovnoprávneho vzťahu.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --