Prednostné ošetrenie | Medicínske právo
              

Otázka


Prednostné ošetrenie

 | 15.2.2010 | komentárov: 0

Otázka:

Môže si lekár účtovať poplatok za prednostné ošetrenie pacienta?



Odpoveď:

Lekár môže v súlade s platným zákonom ( 577 / 2004 Z.z. § 44 odsek 2) prednostne ošetrovať pacientov a títo nemusia čakať v poradovníku v čakárni. Túto službu môže lekár poskytovať za úhradu. Toto prednostné ošetrenie sa musí uskutočniť vo vyhradenom čase v presne definovaných hodinách pričom  tento vyhradený čas nesmie presiahnuť jednu štvrtinu ordinačných hodín. Zároveň by mal mať lekár hodiny, ktoré má určené na prednostné ošetrovanie pacientov v rámci svojich ordinačných hodín, presne určené a vyvesené súčasne so svojimi ordinačnými hodinami, aby sa predišlo nedorozumeniam a nezhodám medzi pacientom a lekárom.
Pokiaľ ide o úhradu, jej výšku schvaľuje samosprávny kraj a to podľa miesta prevádzkovania zdravotníckeho zariadenia.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --