Životné poistenie | Medicínske právo
              

Otázka


Životné poistenie

Lucia Onderková
 | 25.6.2013 | komentárov: 0

Otázka:

Dobrý deň, ja by som sa chcel opýtať, možno to bude niečo iné ako čakáte, ale mám takýto problém.
Moja mama bola operovaná na tenisový lakeť a chcel by som vedieť, na akú čiastku má nárok od poisťovne, nakoľko bola aj operovaná, či jej má prísť nejaké vyrozumenie o výške poistného, platí si životné poistenie vo výške 27€/ mes., kde má zahrnuté aj pripoistenie kritických chorôb poisteného pričom pracovníčka poisťovňe jej uviedla že:"Tenisový lakeť je zaradený do skupiny kritických chorôb."
Ďakujem.Odpoveď:

Dobrý deň, čo sa týka právnej regulácie plnenia z akejkoľvek poistnej zmluvy v Slovenskej republike, je potrebné sa riadiť všeobecnou právnou úpravou súkromného práva, poistnými podmienkami konkrétnej poisťovne a nakoniec hlavne znením poistnej zmluvy, ktorú ste uzatvorili. V prípade, že je operácia Vašej mamy krytá životným poistením, je potrebné nahlásiť poistnú udalosť poisťovni, a tým si nárokovať poistné plnenie. Najlepšou cestou je nahlásiť poistnú udalosť a vstúpiť do komunikácie s poisťovňou čím skôr, aby nedošlo k zániku Vášho nároku na plnenie.

Priamo k  faktom, ktoré ste uviedli, uvádzame, že konkrétne okolnosti poistnej udalosti (aj tej Vašej) je však potrebné posúdiť individuálne v každej veci.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --