Odmietnutie liečby a jej neskoršia potreba | Medicínske právo
              

Otázka


Odmietnutie liečby a jej neskoršia potreba

Daniela Diheneščíková
 | 24.5.2013 | komentárov: 0

Otázka:

Dobrý deň, zaujímalo by ma, aký je postup poisťovne, ak schváli pacientovi preplatenie finančne nákladnej liečby na rok, počas ktorého pacient zistí, že mu nevyhovuje a rozhodne sa ju na čas prerušiť, avšak (dajme tomu) po 3 rokoch zistí, že liek opäť potrebuje. Je možné, aby mu poisťovňa opäť liečbu schválila, alebo pacienta odmietne poisťovňa aj lekár s tým, že ich už raz odmietol? Ďakujem pekne!



Odpoveď:

Dobrý deň, v dôsledku veľmi stručných informácií poskytnutých z Vašej strany nie je možné na túto otázku odpovedať úplne. V prípadoch ako je Váš je nevyhnutné poznať viacero aspektov. Tým najhlavnejším je diagnóza, o akú ide. Potom je to obdobie, kedy konkrétne došlo k schváleniu liečby a následnému odmietnutiu. Keďže sa jedná o postup zdravotnej poisťovne, neváhajte sa obrátiť na svoju poisťovňu prostredníctvom infolinky, tá Vám zodpovie na Vašu otázku. V zmysle zákona č. 577/2004 Z.z. o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti v znení neskorších predpisov po splnení určitých podmienok zdravotná poisťovňa povinne zo zákona prepláca preventívne prehliadky, neodkladnú zdravotnú starostlivosť a zdravotné výkony vedúce k zisteniu choroby a zdravotné výkony poskytnuté pri liečbe choroby uvedenej v Zozname prioritných chorôb, ktorý sa nachádza v prílohe spomínaného zákona, kúpeľnú liečbu (v plnom alebo čiastočnom rozsahu). Následne v § 8 sú taxatívne vymenované výkony, ktoré zdravotná poisťovňa neuhrádza.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --