Poplatok za prednostné vyšetrenie | Medicínske právo
              

Otázka


Poplatok za prednostné vyšetrenie

Jana Bajužík Böszörményi
 | 5.2.2013 | komentárov: 1

Otázka:

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je zákonom stanovená maximálna výška poplatku za prednostné vyšetrenie? 15 eur nie je to trochu prehnané?



Odpoveď:

Dobrý deň. Problematika poplatkov za zdravotnú starostlivosťou je pálčivou témou. Pokiaľ však ide o výšku poplatku za prednostné vyšetrenie, tu je právna úprava pomerne jasná. V súlade s § 44 ods. 2 a 4 zákona č. 577/2004 Z. z. stanovuje výšku poplatku  vyšší územný celok. Výška poplatku môže byť preto rôzna podľa toho, v akom kraji Váš lekár poskytuje zdravotnú starostlivosť. V zásade sa pohybuje v rozmedzí 3 až 20 eur. Ak si chcete byť istá maximálnou výškou poplatku vo Vašom kraji, môžete kontaktovať odbor zdravotníctva vyššieho územného celku. V prípade, že by bol poplatok, ktorý vyberá Váš lekár vyšší ako je výška stanovená vyšším územným celkom, môžete sa so sťažnosťou obrátiť na odbor zdravotníctva VÚC.



 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


Ivan

(5.4.2013)
Aké a prečo prednostné vyšetrenie sa platí? veď lekár dostane od poisťovne takú istú platbu. lekár nič naviac neurobí, je to len finta ako vytiahnuť peniaze od pacientov.