Znalec | Medicínske právo
              

Otázka


Znalec

Jana Bajužík Böszörményi
 | 21.11.2012

Otázka:

Dobrý deň,chcem Vás poprosiť o Vaše právne stanovisko k nasledujucej veci: bolo na mňa, ako na lekára, podané trestné oznámenie v súvislosti s umrtím pacienta, zároveň podané prešetrenie na UDZS, UDZS zhodnotil postup lege artis, vyšetrovatel dal vypracovať znalecký posudok /avšak znalcovi z iného medicínskeho oboru/,na základe znaleckého posudku bolo vznesené obvinenie voči lekárom./Znalec však nemal k dispozícii výsledky pitvy- tá poprela celý znalecký posudok,nemal odbornú sposobilnosť v danom obore a navyše bol znalecký posudok vypracovaný po konzultácii z právnym zástupcom navrhovatela/. Znie to až neuveriteľne.... Ďakujem Dr.LakaváOdpoveď:

Dobrý deň pani doktorka.
Vaša situácia nie je jednoduchá jej riešenie si vyžaduje nielen konzultáciu, ale včasnú právnu pomoc.
Keďže portál www.pravo-medicina.sk je zameraný na pacientov, odporúčala by som Vám využiť službu medi.právnik (určenú členom Komory pre medicínske právo - MEDIUS) alebo sa priamo obrátiť na advokátsku kanceláriu zameranú na medicínske právo.
Viac informácií o tejto službe a spolupracujúcich právnikoch špecializovaných na túto oblasť získate na portáli www.medius.sk pod odkazom: http://www.medius.sk/index.php?action=ako_produkt_ziskat prípadne Vám informácie zašleme emailom, ak nám poskytnete svoju adresu.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook