Recepčná na súkromnej klinike ako zdravotnícky pracovník? | Medicínske právo
              

Otázka


Recepčná na súkromnej klinike ako zdravotnícky pracovník?

Marián Hutňan
 | 14.3.2011 | komentárov: 0

Otázka:

Pracujem na súkromnej klinike na recepcii. Objednávam pacientov a starám sa  o poriadok na pracovisku. Som aj ja zdravotnícky pracovník?




Odpoveď:

Zákon č. 578/2004 Z. z.  v §27 vymenúva, kto sa za zdravotníckeho pracovníka považuje. Ak by ste zdravotníckym pracovníkom boli, museli by ste byť registrovaný v príslušnom registri, ktorý vedie tá-ktorá komora a spĺňať ďalšie zákonnom stanovené podmienky. Za zdravotníckeho pracovníka sa teda s najväčšou pravdepodobnosťou nepovažujete.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


-- žiadne príspevky --