Stanovenie poplatku za prednostné vyšetrenie | Medicínske právo
              

Otázka


Stanovenie poplatku za prednostné vyšetrenie

Ľubica Straková
 | 11.3.2011 | komentárov: 2

Otázka:

Poplatok za prednostné vyšetrenie sa u lekárov dosť odlišuje. Existuje nejaký predpis, ktorý tieto poplatky stanovuje?
Odpoveď:

Výšku poplatkov za prednostné vyšetrenie u lekára určujú samosprávne kraje. Sumy sú v jednotlivých samosprávnych krajoch rôzne ( tá sa v krajoch líši podľa toho, ako ju schválili jednotlivé zastupiteľstvá ), ktorú si môže zdravotnícke zariadenie účtovať na základe konkrétneho povolenia, vydaného samosprávnym krajom. V priestoroch čakárne musí byť vyvesený cenník ako aj oznam o ordinačných hodinách, ktoré sú pre platiacich pacientov vyhradené. Lekár, ktorý príjme poplatok, Vám musí vystaviť doklad o zaplatení. Súkromný lekár musí naviac do priestorov čakárne vyvesiť samosprávnym krajom schválenú žiadosť o tom, že je oprávnený poplatok vyberať.


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku


Zuzana Zoláková-MEDIUS

(5.2.2013)
Dobrý deň. Výšku poplatku za prednostné vyšetrenie stanovuje vyšší územný celok, takže môže byť rôzna podľa miesta, v akom kraji Váš lekár poskytuje zdravotnú starostlivosť. V zásade sa pohybuje v rozmedzí 3 až 20 eur. Ak si chcete byť istá maximálnou výškou poplatku vo Vašom kraji, môžete kontaktovať odbor zdravotníctva vyššieho územného celku.

Eva szaboova

(5.2.2013)
Je zákonom stanovená maximálna výška poplatku za prednostné vyšetrenie? Dcéra bola s vnučkou na gastrologické vyšetrenie na lačno, vnučka má len 2 roky a čakali u lekárky 3 hod. s hladným dieťaťom, chcela zaplatiť prednostné vyšetrenie, ale doktorka za to vypýtala 15 eur,nie je tá výška poplatku trochu prehnaná?