SR: Zdravotná poisťovňa Dôvera nedávno spustila službu Bezpečné lieky online | Medicínske právo
              

Články


SR: Zdravotná poisťovňa Dôvera nedávno spustila službu Bezpečné lieky online


 | 28.10.2014 | komentárov: 0

Služba Bezpečné lieky online je unikátna služba s okamžitým prenosom dát o zdravotnej starostlivosti poskytnutej konkrétnemu pacientovi. Jej primárnym cieľom je bezpečnejšia liečba vďaka menšiemu počtu duplicíty pri predpisovaní liekov a menšiemu riziku vzniku liekových interakcií u pacientov.

Obrazok

V priebehu októbra získali prístup k novej službe majú prví lekári, lekárnici aj nemocnice. Všetky potrebné informácie  majú odteraz naživo k dispozícii vo svojom počítačovom softvéri.  V praxi to znamená, že keď pacient vyjde z ambulancie s receptom od lekára, liek si vyzdvihne v lekárni a vzápätí vkročí do ambulancie ďalšieho lekára, ten už bude mať prehľad aké lieky pacient užíva a aké si vyzdvihol priamo v lekárni.  Podľa toho mu dokáže nastaviť správnu liečbu.

Služba v softvéri lekárovi zobrazí aj aktuálnu informáciu o tom, či má pacient uhradené zdravotné poistenie. Dlžníci na zdravotnom poistení podľa zákona nemajú nárok na úhradu inej než neodkladnej zdravotnej starostlivosti.  Odteraz majú možnosť uhradiť dlh priamo u lekára, v nemocnici alebo v lekárni. Samozrejme za predpokladu, že lekár alebo lekárnik budú súhlasiť s prijatím úhrady dlhu.

Názory na novú službu sú rôzne, viac menej sa celá diskusia zúžila na odmietavý postoj lekárov vystupovať ako „vymáhači dlhov“. Na diskusiách UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2014 máte možnosť vyjadriť svoj názor a dozvedieť sa viac aj o tejto problematike priamo od zástupcov zdravotnej poisťovne Dôvera, ktorá prišla s touto malo revolúciou v slovenskom zdravotníctve.

Zdroj: spoločnosť DOVERA, zdravotná poisťovňa, a.s.

Obrázok: www.freedigitalphotos.net
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 10+8 =


-- žiadne príspevky --