ÚDZS vydal Vestník č. 16 | Medicínske právo
              

Články


ÚDZS vydal Vestník č. 16


 | 20.10.2014 | komentárov: 2

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou na základe zákona č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a o zmene niektorých zákonov v znení neskorších predpisov vydal nový vestník.

Obsahom je metodické usmernenie týkajúce sa dátového rozhrania CKS pre zber údajov od poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti (ÚZS) zaradených do systému financovania podľa DRG (Diagnoses Related Groups).

Podľa usmernenia poskytovateľ ÚZS zaradený do systému financovania podľa DRG zasiela raz ročne údaje o všetkých hospitalizačných prípadoch elektronickou formou do CKS. Tieto údaje zasiela priebežne, najneskôr však do 31.3. nasledujúceho kalendárneho roka za predchádzajúci kalendárny rok.

Nahrávanie dávok bude podľa usmernenia prebiehať manuálne alebo automatizovane. Pred manuálnym, resp. automatizovaným nahratím súborov bude prebiehať ich validácia, a to v dvoch častiach:  funkčná, obsahová.

Metodické usmernenie nadobúda účinnosť dňa 1. januára 2015. Poskytovatelia ÚZS vykážu údaje za poskytnutú zdravotnú starostlivosť podľa tohto usmernenia prvýkrát v roku 2015 za obdobie roka 2014. Zoznam poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti v systéme vykazovania poskytnutej zdravotnej starostlivosti podľa DRG je uvedený v prílohe usmernenia.

Znenie vestníka je dostupné TU.

Spracovala: Veronika MIKOVÁ
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 2+9 =


AsceferJeaspLaw

(25.6.2020)

AsceferJeaspLaw

(21.6.2020)