Príďte diskutovať na UNIVERSITATIS DISPUTATIONE 2014! | Medicínske právo
              

Články


Príďte diskutovať na UNIVERSITATIS DISPUTATIONE 2014!


 | 24.9.2014 | komentárov: 0

Komora pre medicínske právo - MEDIUS, o.z., organizuje v mesiaci október a november už tretí ročník UNIVERSITATIS DISPUTATIONE. Tento rok budeme diskutovať okrem okrem Košíc aj v Bratislave, a to na pôde UNIVERZITY KOMENSKÉHO.

Obrazok

UNIVERSITATIS DISPUTATIONE je projektom série univerzitných podujatí, ktoré prepájajú univerzitu s praxou,  študentov s odborníkmi, a to prostredníctvom interaktívnych diskusií. Tohtoročné UNIVERSITAS DISPUTATIONE 2014 sa budú týkať témy zdravotného poistenia.

V celom cykle sú naplánované 3 podujatia:

1.    Pacient a zdravotné poistenie, 1.október 2014 (Bratislava)

O čom budeme hovoriť: Prečo zdravotné poistenie? Aký je cieľ verejného zdravotného poistenia? Spĺňa svoj deklarovaný účel? V čom aktuálny úhradový systém pomáha pacientovi a v čom ho obmedzuje? Aké sú výzvy systému v najbližšej budúcnosti?


2.    Ktorý liek je pre mňa najlepší? Kvalitná zdravotná starostlivosť vs. obmedzenosť zdrojov, 15. október 2014 (Bratislava)

O čom budeme hovoriť: Na čo má pacient právo na základe verejného zdravotného poistenia? Ako sa konkrétne lieky a zdravotnícke pomôcky dostávajú pod poistné krytie? Kto rozhoduje o tejto problematike? Môže si pacient „vyberať“? Je pacient spotrebiteľom s právom neobmedzeného výberu lieku a zdravotníckej pomôcky? Aké princípy ovplyvňujú realizáciu práva na kvalitnú zdravotnú starostlivosť? 


3.    Čo ťa nezabije, to Ťa posilní. Platí to aj v zdravotníctve?, 29.október 2014 (Bratislava)

O čom budeme hovoriť: Ako je zabezpečená bezpečnosť liečby a liekov? Mal by sa do systému zapájať aktívne aj pacient? Ak áno, ako? Kto je zodpovedný v prípade poškodenia zdavia pacienta? 

 

 

Miestom konania diskusií v Bratislave je Farmaceutická fakulta UK.

Účasť na všetkých diskusiách je bezplatná!Súbory na stiahnutie:


 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 4+5 =


-- žiadne príspevky --