Predstavenie členov Prezidentovej komisie pre štúdium bioetických otázok (3. časť) | Medicínske právo
              

Články


Predstavenie členov Prezidentovej komisie pre štúdium bioetických otázok (3. časť)


 | 8.5.2010 | komentárov: 0

Predstavujeme Vám ďalších členov Prezidentovej komisie pre štúdium bioetických otázok (Presidential Commission for the Study of Bioethical issues). Aj tentoraz ide opäť o uznávané osobnosti v medicíne a práve. Konktrétne ponúkame profil Daniela Sulmasyho (na fotke) a Nelsona Lee Michaela.

Obrazok
Daniel Sulmasy, M.D., Ph.D.

Daniel P. Sulmasy je členom františkánskeho rádu,  pôsobí ako profesor medicíny a medicínskej etiky na Katedre medicíny a Teologickej fakulte University of Chicago. Okrem toho vedie Macleanovo centrum pre medicínsku etiku na rovnakej univerzite. Svoj bakalársky a magisterský titul získal na Cornell University. Ako rezident a hlavný rezident pôsobil v Johns Hopkins Hospital, kde absolvoval aj postdoktorandskú stáž. V roku 1995 získal titul Ph.D. vo filozofii na Georgetown University. Jeho nomináciu do Komisie pre štúdium bioetických otázok uvítala americká katolícka obec, ktorá sa obávala príliš pragmatického smerovania komisie prezidenta Obamu.
Brat Daniel je okrem iného aj editorom časopisu Teoretická medicína a bioetika a autorom štyroch kníh. Vo svojich prácach sa sústredí na problematiku eutanázie, úmyslu v jednaní lekárov obzvlášť na rozdiel medzi zabitím a asistenciou pri umieraní. V oblasti duchovného myslenia sa zaujíma o duchovný rozmer lekárskej praxe.

zdroj: divinity.uchicago.edu, bioethics.gov, practicalbioethics.org, ncregister.com


Nelson Lee  Michael,  M.D., Ph.D.

Nelson Lee Michael je doktor medicíny, internista. V roku 1979  získal červený diplom v odbore biológia na University of California a v roku 1986 titul M.D. a Ph.D. v rakovinovej biológii na Standfordskej univerzite. V súčasností pôsobí ako riaditeľ oddelenia retrovirológie vo Walter Reed Army Institute of Research a ako riaditeľ armádneho programu pre výskum HIV, kde začal pracovať v roku 1989. Okrem toho osem rokov viedol Oddelenie molekulárnej diagnostiky a patogenézy, kde mal na starosti laboratórium pre diagnostiku HIV. Doktor Michael sa vo svojom výskume sústredí na HIV molekulárnu patogenézu, genetiku hostiteľa, klinický výskum HIV a vývoj vakcíny proti vírusu HIV.
Dnes  pôsobí aj ako mimoriadny profesor medicíny na Uniformed Services University a vo viacerých komisiách spadajúcich pod National Institutes for Health (NIH), ktoré sa zaoberajú výskumom AIDS.

zdroj: bioethics.gov


foto: practicalbioethics.org Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 4+8 =


-- žiadne príspevky --