Povolenie na prevádzkovanie pozemnej záchrannej zdravotnej služby | Medicínske právo
              

Články


Povolenie na prevádzkovanie pozemnej záchrannej zdravotnej služby


 | 24.1.2014 | komentárov: 0

Ministerstvo zdravotníctva minulý týždeň vyhlásilo tretie kolo výberového konania na vydanie povolenia na prevádzkovanie ambulancií pozemnej záchrannej zdravotnej služby v sedemdesiatich štyroch mestách Slovenska. Šestnásť z týchto povolení sa týka sanitiek s lekárom (RLP), ostatné sa týkajú sanitiek s posádkou bez lekára (RZP).

Toto vyhlásenie uverejnilo ministerstvo na svojej webovej stránke. Vyhlásenie však neobsahuje ďalšie podrobné požiadavky a kritériá pre podávanie žiadostí a pre vydanie povolenia. Tie obsahujú až  „Podmienky výberového konania na vydanie povolenia na prevádzkovanie ambulancie záchrannej zdravotnej služby", ktoré si uchádzači môžu vyzdvihnúť na sekretariáte vedúceho služobného úradu Ministerstva zdravotníctva od 20. januára v pracovných dňoch v čase od 10,00 do 14,00 hod. Čas na podanie žiadostí majú uchádzači do 17. marca 2014. Podmienky doručovania žiadostí sú upravené vo vyhlásení ministerstva.

Predošlé septembrové kolo udeľovania licencií sa týkalo prevádzkovania siedmich ambulancií vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby. Po tomto kole Národná rada SR hlasovala o odvolaní ministerky zdravotníctva pre oneskorené udelenie licencie, kvôli čomu podľa opozičných strán malo dôjsť k ohrozeniu zdravia občanov.

V prvom kole sa licencie udeľovali v auguste, kedy podľa výsledkov výberového konania ministerstvo udelilo 76 licencií. Tieto kolá vyvolali tiež pochybnosti o transparentnosti výberových konaní kvôli nezverejneniu konkrétnych podmienok udelenia licencie ani dôvodov, pre ktoré licenciu dostali tie ktoré konkrétne spoločnosti.


Spracovala Veronika Miková
Zdroj: http://www.health.gov.sk/
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 5+1 =


-- žiadne príspevky --