Čo je to ESTRELA? | Medicínske právo
              

Články


Čo je to ESTRELA?


 | 14.1.2014 | komentárov: 0

Dňa 10. decembra 2013 sa konalo rokovanie Európskeho parlamentu, ktorého predmetom bolo hlasovanie o návrhu uznesenia Európskeho parlamentu o sexuálnom a reprodukčnom zdraví a právach presadzovaného socialistickou poslankyňou Edite Estrela (tzv. „správa Estrela“ / „Estrela report“).

Obrazok

Hoci išlo o nelegislatívne uznesenie poskytujúce členským štátom iba odporúčania v danej oblasti, navrhovaná Správa sa stala predmetom verejných diskusií a protikampaní, v rámci ktorých jej odporcovia vyzdvihovali najmä navrhované zlegalizovanie a všeobecné sprístupnenie kvalitných interrupčných služieb, reguláciu využívania výhrady svedomia, ako aj zavedenie povinnej sexuálnej výchovy pre všetky deti na základných a stredných školách. Európsky parlament navrhované uznesenie neprijal.
Namiesto neho bol tesnou väčšinou schválený alternatívny návrh uznesenia, ktorý vypracúvanie a vykonávanie stratégií v oblasti sexuálneho a reprodukčného zdravia a práv na školách ponechal v právomoci členských štátov.

Spracovala: Jana Breburdová
Foto: freedigitalphotos.net

Zdroje:
Celé znenie Správy ESTRELA / Návrhu uznesenia Európskeho parlamentu o sexuálnom a reprodukčnom zdraví a právach nájdete tu
Znenie pozmeňujúceho návrhu nájdete tu
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 3+2 =


-- žiadne príspevky --