K parkovaniu pred nemocnicou sa už vyjadrilo aj Ministerstvo zdravotníctva SR | Medicínske právo
              

Články


K parkovaniu pred nemocnicou sa už vyjadrilo aj Ministerstvo zdravotníctva SR


 | 5.12.2013 | komentárov: 0

Parkovanie pred Univerzitnou nemocnicou v Bratislave je po novom spoplatnené. Zmluvu na prenájom parkovísk uzatvorilo za nemocnicu ešte jej predchádzajúce vedenie v roku 2011. Podľa jej súčasného vedenia je táto zmluva pre nemocnicu nevýhodná a nepozdáva sa ani pacientom. K problému sa vyjadrila nemocnica aj ministerstvo zdravotníctva.

Podľa súčasného vedenia UNB nebol dôvod takýmto spôsobom nakladať s majetkom nemocnice. Ak by však zmluvu v súčasnosti nemocnica bez relevantného právneho dôvodu vypovedala alebo ju neplnila, hrozí jej povinnosť zaplatiť ušlý zisk a náhradu škody minimálne milión eur.

Vedenie nemocnice intenzívne rokuje s koncesionárom, aby mohli na prenajatých parkoviskách zadarmo parkovať darcovia krvi, hendikepovaní a počas noci zamestnanci, prioritne sestry.

Súčasné vedenie UNB urobilo podľa nemocnice od nástupu do funkcie v apríli 2012 všetky dostupné právne kroky, aby prešetrilo proces a platnosť zmluvy. Prípadom sa zaoberala aj okresná prokuratúra a Úrad pre verejné obstarávanie. Ako to vyplýva zo záverov ich šetrení, zmluva je platná a nemocnica ju musí napĺňať.

K prípadu zaujalo stanovisko aj Ministerstvo zdravotníctva SR. Podľa ministerstva sa prípadom spoplatneného parkoviska pred nemocnicou zaoberala ministerka zdravotníctva v spolupráci s riaditeľom nemocnice Miroslavom Bdžochom hneď po nástupe do funkcie. Podľa ministerstva zdravotníctva súhlas na začatie verejného obstarávania dalo ministerstvo ešte pod vedením bývalého ministra Uhliarika. Ministerstvo zdôraznilo, že v spolupráci s vedením nemocnice využili všetky dostupné právne cesty, ako zmluvu ukončiť a celkovo vykonali takmer 50 právnych krokov.

Zároveň dáva nemocnica verejnosti do pozornosti, že na neprenajatých plochách pred oboma nemocnicami je k dispozícii vyše 200 neplatených parkovacích miest. Verejnosť môže parkovať v blízkosti Nemocnice Ružinov na 70 neplatených miestach na pozemku nemocnice pred štadiónom a na 20 miestach pred poliklinikou Nemocnice sv. Cyrila a Metoda v Petržalke. Pre invalidov, ktorí potrebujú zaparkovať čo najbližšie k vchodu, nemocnica na vlastných pozemkoch vytvorila po dve miesta pred oboma nemocnicami. Viac priestoru podľa vyjadrenia nemocnice k dispozícii nemocnica nemá. Pre zamestnancov je vyčlenených 70 neplatených miest pred oboma nemocnicami.

Zdroje:
http://www.health.gov.sk/Clanok?iuhliarik-prihral-zisk-z-parkovneho-do-ruk-sukromnika
http://www.fnspba.sk/

spracovala Veronika Miková
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 10+8 =


-- žiadne príspevky --