3. diskusia z cyklu UD 2013: Môžeme disponovať svojím telom? Právne, medicínske a psychologické otázky transplantácií | Medicínske právo
              

Články


3. diskusia z cyklu UD 2013: Môžeme disponovať svojím telom? Právne, medicínske a psychologické otázky transplantácií


 | 29.10.2013 | komentárov: 0

Komora pre medicínske právo – MEDIUS v spolupráci s Lekárskou fakultou UPJŠ, Právnickou fakultou UPJŠ a Univerzitnou nemocnicou L. Pasteura Vás pozýva na diskusiu z cyklu UNIVERSITATIS DISPUTATIONE 2013,ktorá sa uskutoční v stredu 06.novembra 2013 o 15.30, v miestnosti P13 Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach.

Obrazok Ťažiskom dišpút bude otázka: Môžeme disponovať svojím telom?

O čom sa bude hovoriť: Čo je to transplantácia? Môžeme darovať vlastné telo na vedecké účely? Môžeme darovať svoje orgány? Ako to funguje po našej smrti – môže byť z nášho tela vyňatý orgán, aj bez nášho súhlasu, udeleného počas života? Môže rodina zomrelého ovplyvniť, či bude orgán odobraný, a určiť osobu, ktorej bude transplantovaný? Aké sú právne a medicínske podmienky pre darovanie orgánov či tkanív? Je darovanie orgánov naozaj „darovaním“?

Informácie o projekte a fotografie z už uskutočnených diskusií nájdete na facebookovom profile UNIVERSITATIS DISPUTATIONE 2013.

Tešíme sa na Vašu účasť!
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 5+7 =


-- žiadne príspevky --