Nové metodické usmernenie UDZS pre poskytovateľov | Medicínske právo
              

Články


Nové metodické usmernenie UDZS pre poskytovateľov


 | 2.9.2013 | komentárov: 0

Metodické usmernenie č. 10/7/2006 účinné od 1.9.2013 vydal Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ďalej len UDZS) za účelom odporúčaného spoločného postupu spracovania a vykazovania lekárskych predpisov a lekárskych poukazov elektronickou formou.

Obrazok

V prílohe č. 1 je podrobne určené dátové rozhranie pre elektronické spracovanie prijatých lekárskych predpisov a výpisov z lekárskych predpisov pre lekárne. Príloha č. 2 obsahuje metodické usmernenie pri spracovaní lekárskych poukazov lekárňou alebo výdajňou zdravotníckych pomôcok. Lekárske poukazy na optické zdravotnícke pomôcky spracúva očná optika podľa dátového rozhrania ktoré je v prílohe č. 3. Dátové rozhrania sú rovnaké pre všetky zdravotné poisťovne. Spracované lekárske predpisy a lekárske poukazy fakturujú lekárne, výdajne zdravotníckych pomôcok a očné optiky príslušnej zdravotnej poisťovni. Prílohy obsahujú aj užitočné definície a skratky používané pri elektronickom spracovaní lekárskych predpisov. Celé metodické usmernenie aj s prílohami je prístupné na stránke www.udzs-sk.sk.

Ďalšie metodické usmernenie č. 10/8/2006 taktiež účinné od 1.9.2013 sa týka spracovania a vykazovania zdravotných výkonov poskytovateľov zdravotnej starostlivosti elektronickou formou. UDZS ho vydal za účelom jednotného postupu spracovania a vykazovania zdravotných výkonov poskytovateľom zdravotnej starostlivosti elektronickou formou. Prílohy obsahujú údaje pre dátové rozhranie pre kapitáciu. Príloha č. 2 dátové rozhranie pre ambulantnú starostlivosť. Dátové rozhranie pre ústavnú starostlivosť je upravené v prílohe č. 3. a nájdete tam aj kódy podaných anestézií ako pripočítateľných položiek. Pre poskytovateľov dopravy, záchrannej ZS a vrtuľníkovej ZS je určená príloha č. 4. V prílohe č. 5 je dátové rozhranie pre zoznam poistencov navrhnutých na zaradenie do dispenzárnej starostlivosti . okrem toho prílohy obsahujú aj Dátové rozhranie pre návrh na zaradenie do zoznamu poistencov čakajúcich na poskytnutie zdravotnej starostlivosti, dátové rozhranie pre ústavnú starostlivosť, spôsob vykazovania výkonov pre poistencov do dávok, zoznam poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti v systéme vykazovania poskytnutej zdravotnej starostlivosti podľa DRG. Metodické usmernenie aj s prílohami je dostupné na www.udzs-sk.sk.

Spracovala Veronika Miková

zdroj: www.udzs-sk.sk Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 3+9 =


-- žiadne príspevky --