Záštitu na konferenciou Reprodukčné zdravie ženy v centre záujmu prevzal primátor Košíc - MUDr. Richard Raši, PhD., MPH. | Medicínske právo
              

Články


Záštitu na konferenciou Reprodukčné zdravie ženy v centre záujmu prevzal primátor Košíc - MUDr. Richard Raši, PhD., MPH.


 | 1.6.2013 | komentárov: 0

Príprava konferencie Reprodukčné zdravie ženy v centre záujmu je v plnom prúde.Aktuálnosť zvolenej témy, ktorá sa týka reprodukčného zdravia, a to nielen z pohľadu medicíny, ale celkovo ako spoločenskej otázky reflektujú nielen odborné organizácie ale aj samospráva.

Obrazok Sme veľmi radi, že tak ako na predošlých konferenciách, ktoré organizovala Komora pre medicínske právo – MEDIUS, aj nad konferenciou prevzal záštitu primátor mesta Košice MUDr. Richard Raši, PhD., MPH. V súvislosti s tým primátor mesta Košice uviedol: "Ako primátor mesta Košice a lekár som s potešením prevzal záštitu nad medzinárodným podujatím, ktorého zorganizovanie považujem za veľmi dôležité a zároveň vítam, že sa koná práve v Košiciach. Správna diagnostika a komunikácia medzi lekárom a pacientkou, právne nastavenie asistovanej reprodukcie, riziká domácich pôrodov, hormonálnej antikoncepcie a problematika rizikových zákrokov v gynekológii a pôrodníctve, to sú len niektoré z mnohých závažných tém, o ktorých budú na svojom stretnutí diskutovať odborníci zo Slovenska i zo zahraničia. Sú to problémy, ktoré sa týkajú nielen samotných žien, ale ich riešenie ovplyvňuje celú spoločnosť, jej ďalší vývoj a smerovanie. Preto želám nám všetkým, aby konferencie tohto zamerania a významu prinášali riešenia a závery, ktoré budú kompetentní schopní zapracovať do reálnej každodennej praxe a skvalitniť tak mimoriadne dôležitú oblasť zdravotníckej starostlivosti."
 Obrazok Pošli do vybrali.sme.sk  |   Obrazok Zdieľať odkaz na Facebook

 


 


Diskusia


Vaše meno
Vaša reakcia
Secure code
Opíšte prosím text obrázku
Napíšte výsledok : 8+1 =


-- žiadne príspevky --